Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/whiterabbit/fw/core/core.reviews.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/whiterabbit/fw/core/core.reviews.php on line 210

Dr MAŁGORZATA KUSTOSZ-PIĄTOSA

 

Jestem wokalistką klasyczną od dziecka. Moje kształcenie muzyczne i wokalne rozpoczęło się z chwilą przekroczenia progu podstawowej szkoły muzycznej a potem pokierowało do ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Warszawskiej Opery Kameralnej, Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej, a w końcu zaowocowało pracą pedagogiczną dla odmiany w dziedzinie wokalistyki estradowej w mojej ukochanej szkole na Bednarskiej. Konsekwencją tej drogi i była obrona doktoratu w dziedzinie artystycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W pracy z młodymi ludźmi często ze zdziwieniem stwierdzam że ja, osoba w słusznym wieku, jestem sprawniejsza kondycyjnie od uczniów. Śpiewanie nie jest „bułką z masłem” i przez całe życie trzeba dbać o aparat głosowy i kondycję fizyczną. Dotyczy to także tych wszystkich, którzy zawodowo pracują głosem – nauczycieli, lektorów, metodyków, trenerów. Ci, którzy uwierzyli w moją metodę pracy nad głosem, a w efekcie nad całym aparatem głosowym osiągnęli wiele sukcesów.

Nie szarp strun. ….rzecz o emisji głosu (sesja plenarna po polsku)

Wiedza o emisji głosu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Trzeba tylko wiedzieć, co z nią zrobić i jak ją wykorzystać dla swojego dobra.

Praktyka w pigułce (z konieczności) pozwoli ci ocenić, czy umiesz lub nie mówić zdrowo. A stąd już krótka droga do podjęcia decyzji, czy warto szkolić swój głos.

Zapraszam do aktywnego udziału szczególnie w części warsztatowej. Zaproponowane ćwiczenia będą miały za zadanie zrelaksowanie ciała, poprawienie techniki oddechowej i usprawnienie pracy aparatu artykulacyjnego w połączeniu z rezonatorami.

To nie magia, tylko realna praca daje możliwość pracy zdrowym aparatem głosowym przez całe nawet najdłuższe życie nie tylko zawodowe.